TAJEMNICE WYSPY UZNAM (Cesarskie uzdrowiska, Koserow, Peenemunde)

Świadczenia zawarte w cenie:

  • Transport: autokar od Świnoujścia do Niemiec
  • Obsługa pilota-przewodnikana całej trasie wycieczki.
  • Ubezpieczenie: KL i NNW nr imprezy: 008/F
  • Trasa: Świnoujście, Ahlbeck, Heringsdorf, Bansin, Koserow, Peenemünde
  • Cena: 100,00 zł
  • Program. godzina. 09:00

Zbiórka uczestników wycieczki przy biurze „FREGATA” ul. Żeromskiego 1 Seebad Ahlbeck
– Zwiedzanie promenady nadmorskiej z wejściem na molo Seebad Heringsdorf
– Zwiedzanie promenady nadmorskiej z przerwą kawową (możliwość skosztowania bułki ze śledziem) – Przejazd przez dzielnicę nadmorską m. Bansin Przejazd przez m. Loddin, gdzie zachował się klimat wioski rybackiej sprzed wieków Koserow .
– wejście na nowoczesne molo; chaty solne i najwęższe miejsce na wyspie Autokarowo-piesze zwiedzanie Peenemuende. Na trasie Muzeum Techniczno-Historyczne po ośrodku doświadczalnym nad bronią V-1 i V-2 (zobaczymy z zewnątrz) oraz radziecka łódź podwodna z okresu „zimnej wojny”.

Wizyta w Kars Erlebnis Dorf -TRUSKAWKOWA MANUFAKTURA ” KARLS” – 1 h Przemieszczamy się trasą nadmorską niemieckiej części wyspy Uznam. Odwiedzimy miejscowości, które od 100 lat nazywane są Cesarskimi Kurortami, a to dlatego, że były one odwiedzane przez cesarzy. Poczujemy klimat wioski rybackiej sprzed wieków i wejdziemy na nowoczesne molo w Koserow. Na wyspie Uznam rozwijała się technologia rakietowa w Peenemuende, która dała początek lotom w kosmos, dlatego też nie może nas tam zabraknąć, a będąc w małym porcie będziemy mogli zobaczyć rosyjską podwodną łódź rakietową z okresu tzw. „zimnej wojny”.

W drodze powrotnej wstąpimy na godzinę do wioski przygód „Karls Erlebnis Dorf”. Na miejscu czeka degustacja dżemów, dipów i wina, które można od razu zakupić, a także zjeść posiłek i wypić kawę oraz wyposażyć się w dekoracje do pokoju w stylu marynistycznym. Dzieci, o ile będą Państwo z dziećmi, mogą liczyć na moc darmowych atrakcji.

Przyjazd do Świnoujścia około godz. 17:00 , zakończenie wycieczki.
Program jest ramowy i może ulec zmianie!

UWAGA!!!! Osoby wykupujące TRANSFER wyjeżdżają z MIĘDZYZDROJÓW z przystanku autobusowego 172146-rzeka-most-watykan-wlochynaprzeciwko MUZEUM PRZYRODNICZEGO (przy Hotelu Bel Mare ) godz. 08:00 CENA : 60 zł od osoby w obie strony