TAJEMNICE WYSPY UZNAM (Cesarskie uzdrowiska, Koserow, Peenemunde)

Świadczenia zawarte w cenie:

  • Transport: autokar od Świnoujścia do Niemiec
  • Obsługa pilota-przewodnikana całej trasie wycieczki.
  • Ubezpieczenie: KL i NNW nr imprezy: 008/F
  • Trasa: Świnoujście, Ahlbeck, Heringsdorf, Bansin, Koserow, Peenemünde
  • Cena: 120,00 zł
  • wyjazd godzina. 09:00

Opłata dodatkowa

opłata klimatyczna indywidualnie opłacana na niemieckiej części wyspy- około 4,00 Euro lub 15 zł

Zbiórka uczestników wycieczki przy biurze „FREGATA” ul. Żeromskiego 1

Seebad Ahlbeck
– Zwiedzanie promenady nadmorskiej z wejściem na molo Seebad Heringsdorf – Zwiedzanie promenady nadmorskiej z przerwą kawową (możliwość skosztowania bułki ze śledziem) 

Przejazd przez dzielnicę nadmorską m. Bansin Przejazd przez m. Loddin, gdzie zachował się klimat wioski rybackiej sprzed wieków Koserow .– wejście na nowoczesne molo; chaty solne i najwęższe miejsce na wyspie Autokarowo-piesze zwiedzanie Peenemuende. Na trasie Muzeum Techniczno-Historyczne po ośrodku doświadczalnym nad bronią V-1 i V-2 (zobaczymy z zewnątrz) oraz radziecka łódź podwodna z okresu „zimnej wojny”.

Wizyta w Kars Erlebnis Dorf -TRUSKAWKOWA MANUFAKTURA ” KARLS” – 1 h Przemieszczamy się trasą nadmorską niemieckiej części wyspy Uznam. Odwiedzimy miejscowości, które od 100 lat nazywane są Cesarskimi Kurortami, a to dlatego, że były one odwiedzane przez cesarzy. Poczujemy klimat wioski rybackiej sprzed wieków i wejdziemy na nowoczesne molo w Koserow. Na wyspie Uznam rozwijała się technologia rakietowa w Peenemuende, która dała początek lotom w kosmos, dlatego też nie może nas tam zabraknąć, a będąc w małym porcie będziemy mogli zobaczyć rosyjską podwodną łódź rakietową z okresu tzw. „zimnej wojny”.

W drodze powrotnej wstąpimy na godzinę do wioski przygód „Karls Erlebnis Dorf”. Na miejscu czeka degustacja dżemów, dipów i wina, które można od razu zakupić, a także zjeść posiłek i wypić kawę oraz wyposażyć się w dekoracje do pokoju w stylu marynistycznym. Dzieci, o ile będą Państwo z dziećmi, mogą liczyć na moc darmowych atrakcji.

Przyjazd do Świnoujścia około godz. 17:30 , zakończenie wycieczki.
Program jest ramowy i może ulec zmianie!