Jarmark Świąteczny w Kopenhadze | Malmö, duńskie zamki

 

Świąteczna Skandynawia Malmö, duńskie zamki i Jarmark Bożonarodzeniowy w Kopenhadze

                                      

Stolica Danii organizuje jarmarki bożonarodzeniowe jak wiele szanujących się miast Europy. Najpopularniejsze to w  ogrodach Tivoli, w Nyhavn i w Christianii. Wyjazd najlepiej zaplanować, aby być w ogrodach Tivoli 13 grudnia. W tym okresie odbywa się tradycyjna procesja świętej Łucji.
Jarmark w Kopenhadze  w tym okresie odwiedza ponad milion turystów oglądających przedświąteczne klimaty w skandynawskim stylu przy świetnej muzyce próbując lokalnych  specjałów.

 

nr imprezy: 002/001/MZJBK/1n/S
trasa:      
Malmö, Helsingborg, Helsingor, Kopenhaga
termin:    
na zamówienie

cena:          780 PLN

 

Świadczenia zawarte w cenie.

  • transport           Bus lub autobus na całej trasie wycieczki ( z i na lotnisko) międzynarodowa przeprawa promowa lub przejazd mostem Öresund (Szwecja-Dania)
  • nocleg                  nocleg na terenie Danii lub Szwecji w hotelelu*** pokoje 2-,3-osobowe z wc i prysznicem.               
  • wyżywienie       śniadanie w hotelu.
  • opieka pilota    ze znajomością i wiedzą o zwiedzanych miejscach na całej trasie wycieczki.
  • ubezpieczenie  NNW i KL

 

   Opłaty dodatkowe:     rejs kanałami Kopenhagi – 6 Euro,   obiadokolacja ok. 18 Euro   lunch – 10 Euro,     wstęp do Tivoli – 15 Euro

 

Program.

 

  1. dzień      Spotkanie z uczestnikami na lotnisku w Malmö, przejazd do centrum, objazd miasta z pokazaniem najatrakcyjniejszych miejsc stolicy południowej Szwecji. Spacer po najważniejszym placu w Malmö czyli rynku Stortorget oraz po terenie osiedla Bo0l w futurystycznym stylu z nowym symbolemMalmö-Turning Torso, budynku w kształcie wieży o wysokości 190 metrów.  Przejazd do Lund, gdzie znajduje się średniowieczna katerda – najcenniejszy obiekt zabytkowy    południowej Szwecji. Przeprawa do Helsingor (Dania), zewnętrzne zwiedzanie zamku Kronborg   (wg Shakespeare’a był to zamek Hamleta Elsinore) oraz dziedzińca i umocnień fortyfikacyjnych.  Przejazd przejazd do zamku Fredensborg – letniej rezydencji rodziny królewskiej. Przejazd do Hilleroed, gdzie główną atrakcją jest zamek Frederiksborg. Przejazd do Kopenhagi, nocleg.
  2. dzień  g. 09:00
    Po śniadaniu zwiedzanie Kopenhagi. W stolicy Danii zobaczymy m.in.: Syrenkę Kopenhaską,  pomnik Gefion, uroczystą odprawę warty Gwardii Królewskiej. Zwiedzimy: Kościół Marmurowy, Katedrę  Protestancką, osiemnastowieczną dzielnicę portową Nyhaven. Rejs kanalami Kopenhagi, Spacer po  najdłuższym deptaku Północnej Europy – ulicą Stroget, znaną m. in. z najmodniejszych sklepów,    występów licznych artystów, muzyków i kuglarzy. Fakultatywnie rejs kanałami po Kopenhadze.   Zobaczymy również miniaturowe wioski ze sklepami pełnymi prezentów i świątecznych towarów, choinki  udekorowane lampionami, łyżwiarze na jeziorze Tivoli, tworzą zachwycającą świąteczną atmosferę.  Odwiedzimy również świąteczny jarmark na przepięknej przystani Nyhvan. Przez całą jej długość ciągnie   się rynek świąteczny z kolorowymi straganami, pełnymi oryginalnych produktów: grzanego wina, ciasteczek ryżowych, zabawek ze słomy oraz bajecznych bombek.

W godzinach wieczornych przejazd na lotnisko, zakończenie.

UWAGA:  Kolejność zwiedzania może ulec zmianie  w zależności od przylotu i wylotu samolotów