Spotkanie z Mikołajem i elfami w krainie zorzy | 4-dniowa wycieczka rodzinna do Laponii

Poznaj Mikołaja w Laponii.

PROGRAM WYJAZDU1415971240zdjecie3

Dzień 1 – Witamy na kole podbiegunowym
Przylot do Rovaniemi, spotkanie z rezydentem, krótki transfer specjalnym busem Mikołaja, zakwaterowanie w drewnianym domku, kolacja we własnym zakresie.

Dzień 2 – Poznajcie Rudolfa !!!

Po śniadaniu pojedziemy do muzeum interaktywnego ”Arktikum”, które charakteryzuje się szklanym korytarzem o długości 73 m. Zwiedzanie z polskojęzycznym przewodnikiem, który opowie skąd wzięła się nazwa ”koło podbiegunowe ”, albo jak powstaje zorza polarna. Dowiemy się również o życiu dawnym i dzisiejszym rdzennych mieszkańców Laponii. Lunch w restauracji. Spacer po centrum Rovaniemi, możliwość zakupu pamiątek. Przejazd do wioski Mikołaja i przekroczenia magicznej linii kręgu polarnego. Po wcześniejszym zaanonsowaniu przeniesiemy się do Wehikułu Czasu by spotkać się ze Mikołajem i zrobić z nim pamiątkowe zdjęcia. Następnie udamy się na pocztę, skąd wyślemy pocztówki do najbliższych z oryginalną pieczęcią Mikołaja. Przed kolacją dla chętnych przejażdżka zaprzęgiem reniferów po zaśnieżonym lesie (opłata dodatkowa).  Kolacja we własnym zakresie, nocleg.

Dzień 3 – Arktyczni przyjaciele

Po śniadaniu przejazd nad zamarźnięte jezioro, nauka łowienia ryb spod lodu, spacer po śniegu w rakietach śnieżnych połączony z nauką, lunch przy ognisku i zabawa na śniegu dla dzieci. Fakultatywnie istnieje możliwość  odwiedzenia domu wspaniałych psów zaprzęgowych hasky, przejażdżka psimi zaprzęgami, Będziemy mieli możliwość zrobienia z nimi zdjęć i się z nimi pobawić oraz wysłuchać ciekawych opowieści o psim życiu i ich zwyczajach. Istnieje również możliwość udania się na farmę reniferów z krótką przejażdżką oraz możliwość przejazdu skuterami śnieżnymi (dodatkowa opłata).

Kolacja we własnym zakresie, nocleg.

Dzień 4 –  Pożegnanie z Laponią

Śniadanie i transfer na lotnisko

Świadczenia:
Zakwaterowanie w domku (4dni/3noce)
Transfery z i na lotnisko oraz podczas przemieszczania się między atrakcjami
Wyżywienie: śniadania, lunch’e
Zwiedzanie muzeum Arktikum z polskojęzycznym przewodnikiem
Wizyta w wiosce Mikołaja i na poczcie, pamiątkowe zdjęcie
Opieka polskiego rezydenta
Sugerowany termin: styczeń – luty

Cena za pakiet przy dwóch osobach dorosłych i dwójce dzieci :
Osoba dorosła: 3480 PLN
Dziecko (4-12): 2900 PLN
Cena nie zawiera kosztów przelotu i ubezpieczenia
Koszt biletu liniami Finnair to ok. 1000 – 1500 PLN.

Opłaty dodatkowe wg. uznania uczestników płatne na miejscu:  Wizyta w hodowli Husky i przejażdżka psim zaprzęgiem, skutery śnieżne, zagroda reniferów, bar lodowy  od 130 do 190 euro

Państwa przewodnikiem będzie  nasz rezydent, który pod koniec 2009 roku podjął życiową decyzje o zamieszkaniu wraz ze swoimi Huskimi w północnej Finlandii… Fińska Laponia stała się dla niego nie tylko domem , ale również spełnieniem wydawałoby się “nierealnych” marzeń z dzieciństwa. Życie na kręgu polarnym pokazało mu , że istnieje świat, w którym rządzi przyroda a cywilizacyjne udogodnienia są tylko dodatkiem, nie odwrotnie. Ten świat chciałby Państwu pokazać podczas naszych wycieczek do Laponii.