Południowa Skandynawia cena od 980zł

Poznaj z nami południową Skandynawię, oferujemy trzy dni niezapomnianych wrażeń i widoków.

Gwarantujemy bogaty i ciekawy program wycieczki. 

1. Dzień godz. 21:00 Spotkanie z przewodnikiem na Terminalu Promów Morskich w Świnoujściu (Wyspa Wolin) zaokrętowanie na promie, zakwaterowanie w kabinie o wybranej kategorii, nocleg.

2. Dzień godz. 06:30 wpłynięcie promu do Ystad Po śniadaniu w restauracji na promie autokarowe zwiedzanie południowej Szwecji: Ystad – przejazd autokarem XIV-wiecznymi uliczkami, Malmö – objazd miasta, spacer po starym mieście. Przejazd 17 km mostem Øresund z Malmö do Danii (most, sztuczna wyspa, tunel podwodny). Przejazd do Kopenhagi, zwiedzanie stolicy Danii zobaczymy m.in.: Syrenkę Kopenhaską pomnik Gefion, uroczystą odprawę warty Gwardii Królewskiej. Zwiedzimy: Kościół Marmurowy, Katedrę Protestancką, osiemnastowieczną dzielnicę portową Nyhaven. Rejs malowniczymi kanałami Kopenhagi, w czasie której można obserwować miasto od strony wody: Syrenka, Pałac Christiansborg, stary port i czarujące okolice Kanału Christianshavn. Będziemy też mijali ekscytujące elementy nowoczesnej architektury jak np. „Czarny Diament”. Obiadokolacja, nocleg.

3. Dzień godz. 10:00 Po śniadaniu przejazd riwierą duńską do Helsingor, zewnętrzne zwiedzanie zamku Kronborg (wg Shakespeare’a był to zamek Hamleta Elsinore) oraz dziedzińca i umocnień fortyfikacyjnych. Przejazd do zamku Fredensborg – letniej rezydencji rodziny królewskiej (zwiedzanie zewnętrzne). Przejazd do Hilleroed, gdzie główną atrakcją jest zamek Frederiksborg (zewnętrzne zwiedzanie). Zamek ten, zbudowany w XVII wieku, jest dziś siedzibą Narodowego Muzeum Historii. Przejazd do Roskilde tam zwiedzimy zabytkową katedrę wpisaną na listę UNESCO oraz Muzeum Łodzi Wikingów.

Przejazd do Gedser, zaokrętowanie na prom. godz. 17:45 wyjście promu do Rostoku (prom płynie ok. 2 godzin), na promie sklepy, bar, restauracja

ok. godz. 22:30 przyjazd do Świnoujścia, zakończenie wycieczki

Uwaga: OBOWIĄZKOWY DOKUMENT TOŻSAMOŚCI (dowód osobisty lub paszport)

Program jest ramowy i może ulec zmianie.

Informacje dodatkowe

Świadczenia zawarte w cenie: autokar na trasie Świnoujście – Szwecja – Dania- Świnoujście . międzynarodowa przeprawa promowa na trasie Świnoujście – Ystad . przejazd mostem Oresundsbro · międzynarodowa przeprawa promowa na trasie Gedser – Rostok . nocleg na promie w kabinach 4-osobowych z prysznicem i wc · nocleg w hotelu*** na terenie Danii, pokoje 2-, 3-osobowe z łazienką . obiadokolacja i 2 śniadania . rejs kanałami Kopenhagi . wstęp do muzeum łodzi wikingów w Roskilde · opieka pilota-przewodnika na wycieczce do Danii i Szwecji, . ubezpieczenie NNW i KL

Opłaty dodatkowe:Dopłata do kabiny 3-osobowej 30 PLN od osoby, 2-osobowej 40 PLN od osoby, 1-osobowej 100 PLN