Jarmarki Bożonarodzeniowe w Kopenhadze

Stolica Danii organizuje jarmarki bożonarodzeniowe jak wiele szanujących się miast Europy. Najpopularniejsze to w  ogrodach Tivoli, w Nyhavn i w Christianii.

Jarmark w Kopenhadze  w tym okresie odwiedza ponad milion turystów oglądających przedświąteczne klimaty w skandynawskim stylu przy świetnej muzyce próbując lokalnych  specjałów.

nr imprezy: 501/Ście/JB/
miejsca:      
Świnoujście, Rostok, Gedser, Kopenhaga, Świnoujście
cena:             3
95 PLN
Termin:

1.Świadczenia zawarte w cenie:

  • – transport: autokar (od Świnoujścia) na całej trasie wycieczki, 2 międzynarodowe przeprawy na terasie Rostok-Gedser-Rostok
  • zakwaterowanie: 2 noclegi na bazie apartamentów w Świnoujściu
  • pilot pełniący obowiązki przewodnika na całej trasie wycieczki do Kopenhagi
  • ubezpieczenie NNW i KL

opłaty dodatkowe: wejście do Browaru Carsberg połączony z degustacją piwa – 9 euro, lunch w Kopenhadze – 16 euro

 

Program

  1. dzień                 Przyjazd do Świnoujścia, zakwaterowanie, nocleg.
  2. dzień   g. 5:30 Spotkanie z pilotem-przewodnikiem, przejazd do Rostoku zaokrętowanie na promie,

przeprawa morska do duńskiego portu Gedser , przejazd do Kopenhagi. W stolicy Danii zobaczymy m.in.: Syrenkę Kopenhaską,  pomnik Gefion, uroczystą odprawę warty Gwardii Królewskiej. Zwiedzimy: Kościół Marmurowy, Katedrę  Protestancką, osiemnastowieczną dzielnicę portową Nyhaven. Rejs kanalami Kopenhagi, Spacer po najdłuższym deptaku Północnej Europy – ulicą Stroget, znaną m. in. z najmodniejszych sklepów, występów licznych artystów, muzyków i kuglarzy. Fakultatywnie rejs kanałami po Kopenhadze.  Zobaczymy również miniaturowe wioski ze sklepami pełnymi prezentów i świątecznych towarów, choinki  udekorowane lampionami, łyżwiarze na jeziorze Tivoli, tworzą zachwycającą świąteczną atmosferę.  Odwiedzimy również świąteczny jarmark na przepięknej przystani Nyhvan. Przez całą jej długość ciągnie   się rynek świąteczny z kolorowymi straganami, pełnymi oryginalnych produktów: grzanego wina, ciasteczek ryżowych, zabawek ze słomy oraz bajecznych bombek.

W godzinach wieczornych przejazd do portu Gedser, przeprawa promowa do Rostoku, Przyjazd do Świnoujścia po północy, nocleg.

  1. dzień g. 10:00 Wykwaterowanie (istnieje możliwość przedłużenia pobytu w Świnoujściu)

Program jest ramowy i może ulec zmianie