Wycieczka do Szczecina

Program wycieczki:

Szczecin – stolica i największe miasto województwa zachodniopomorskiego, położone nad Odrą oraz jeziorem Dąbie. Szczecin jest trzecim pod względem zajmowanej powierzchni i siódmym pod względem liczby ludności miastem Polski. Miasto to stało się ośrodkiem gospodarczym regionu. Znajduje się tu port morski, stocznie remontowe, jachtowe oraz żeglugi morskiej. Miasto jest ośrodkiem turystycznym z dużą liczbą zabytków. Stanowi centrum akademickie i kulturalne (opera i operetka, liczne teatry, muzea i ośrodki kultury), jest także siedzibą kurii arcybiskupiej i wydziału teologicznego. W Szczecinie znajduje się ok. 270 zabytków nieruchomych. 2. Program godz. 7:45 Zbiórka uczestników przy biurze turystycznym FREGATA ul. Żeromskiego 1 (przy promenadzie)

ok. godz. 10:30 Wjazd do Szczecina:
Brama Portowa, Brama Królewska, Kamiennica Loitzów – jeden z najcenniejszych zabytków Szczecina.

Podczas wycieczki zobaczymy i zwiedzimy:
* Zamek Książąt Pomorskich oraz Bazylikę Katedralną Św. Jakuba z przełomu XIV i XV wieku, wspaniały zabytek architektury gotyckiej z tarasem widokowym – Zamek i Bazylika to 2 najczęściej podziwiane budowle historyczne.
* Wały Chrobrego (taras widokowy o długości ok. 500 m) i Baszta Siedmiu Płaszczy zwana także Basztą Panieńską . U podnóża tych zabytków płynie jedna z największych rzek Polski – Odra. Rzeka ta płynie u podnóża Zamku i Baszty Siedmiu Płaszczy wzdłuż pięknych Wałów Chrobrego, przez stocznie, port i dalej w kierunku morza.
* Ratusz staromiejski – zbudowany dla władz miasta w XV w. na miejscu budynku, w którym mieściły się: izba ławników, sala sądowa, sala handlowa oraz karcer znajdujący się w piwnicach. W 1570 r. był miejscem obrad Kongresu Pokojowego kończącego wojnę pomiędzy Szwecją i Danią.
* Jasne Błonia – rozległy teren zielony, który powstał w latach 1925-27 na gruntach należących do rodziny Quistorpów. Pomnik Czynu Polaków (zwany także „Pomnikiem Trzech Orłów” lub „Gniazdem Orłów”). Pomnik ten wyobrażający podrywające się do lotu trzy orły symbolizuje trzy pokolenia Polaków zaangażowanych w odbudowę Szczecina. Pomnik Jana Pawła II. Od północnego zachodu Jasne Błonia przechodzą w Park Kasprowicza – jeden z najpopularniejszych parków w Szczecinie.

Na zakończenie wycieczki relaksujący spacer i czas wolny w tym miejscu, można się tu wyciszyć, spędzić chwilę w ciszy i zieleni.

godz. 16:00 Wyjazd autokaru ze Szczecina. ok. godz. 18:00 – 18:30 Powrót do Świnoujścia i zakończenie wycieczki.

Program jest ramowy i może ulec zmianie

rezerwacja-online